דף הבית >> מאמרים דודי שמש >> דודי שמש - קצת היסטוריה

דודי שמש - קצת היסטוריה

קצת הסטוריה
דוד שמש הוא מערכת סולרית המייצרת מים חמים, והרבה מהפיתוח והקידום שלו קרה בארץ, בין אם בזכות הראש היהודי, הצורך הדוחק או שילוב של השניים.
 
דודי שמש בעולם
ההתחלה היתה דווקא של שוויצרי בן המאה ה-18, שפיתח מתקן קטן שאפשר היה לחמם בו מים בשביל מרק באמצעות קרינת השמש.
במאה ה-19 בארה"ב, כדי להמנע מחימום מים יקר וסבוך באמצעות שריפת פחמים או דלק, נכנס לשימוש מכל מים מתכתי צבוע בשחור, שהצליח לספק מים חמים - אחרי כחצי יום שמש יפה.
 
דודי שמש בישראל
וכאן נכנס הסיפור הישראלי.
בשנות ה-50, קצת אחרי קום המדינה, היה מחסור בדלק בארץ, מלווה בהפסקות חשמל רבות ותכופות, ולכן חל איסור לחמם מים בשעות הלילה. מצב זה דחף את פיתוח הפתרונות הסולריים הישראלים כולל עבודתו של ד"ר צבי תבור, שיצר את דוד השמש כמעט באופן בו הוא מוכר לנו כיום. בשנות ה-70, לאחר מלחמת יום כיפור, היה משבר אנרגיה בארץ ומחירי הדלק עלו, ולכן השימוש בדודי שמש עלה באופן דרסטי. לאחר מכן עבר גם חוק המחייב התקנת דוד שמש בכל דירה חדשה הנבנית בארץ, שנועד למנוע "טרנדים" של אי-התקנת דודים בגלל ירידות זמניות במחירי הנפט. לכן במעל 90% מבתי האב בישראל מותקנים דודי שמש – הנתון הגבוה בעולם.
דודי שמש חוסכים למדינת ישראל מליוני חביות דלק מדי שנה, ומוערך כי עד היום 4% מתצרוכת האנרגיה של המשק הישראלי נחסכת הודות לדודי שמש.
 
דודי שמש – זה טוב ליהודים?
לנו כצרכנים פרטיים דוד שמש חוסך אנרגיה ומוזיל לנו את חשבון החשמל בצורה משמעותית. תחזוקה נכונה של הדוד ושל קולטי השמש מוסיפה ליעילות שלו כך שהמים יתחממו מהר ובמינימום שימוש בגוף החימום החשמלי.
זקוקים לשירות תיקון או התקנה של דוד שמש או דוד חשמל?

התקשרו עכשיו ואיש מקצוע מוסמך יגיע עד ביתכם במהירות וללא התחייבות

משרדנו בתל אביב:    03-5440150   
משרדנו  בשפלה:       08-9402332 
משרדנו בשרון:          09-7404383  
ניידים:                     050-8753525,  053-6699345
דוא"ל:                     msolar99@gmail.com 

 דודי שמש, או איך הפכה ישראל למובילה בעולם באנרגיה סולרית ביתית?