דף הבית >> מאמרים דודי שמש >> דוד חשמל או דוד שמש - מה עדיף?

דוד חשמל או דוד שמש - מה עדיף?

במרבית בתי האב בישראל מותקן דוד שמש, והמונח דוד חשמל מוכר הרבה פחות.
מה בעצם ההבדל בין דודים אלו ולאן מתאים מה – ההסבר המלא להלן.
 
דוד חשמל
דוד חשמל הוא דוד לחימום מים, באמצעות חשמל בלבד. הוא פרימיטיבי יותר מאחיו דוד שמש, מפני שהוא אינו מגייס לעזרתו את האנרגיה הסולרית שתעבוד עבורו, ולכן הוא בזבזני יותר באנרגיה.
מצד שני, דוד חשמל הוא חסכני יותר במקום שכן הוא אינו דורש קולטי שמש, ולכן בבתים משותפים מרובי דירות ניתן להתקין דוד חשמל.
דוד חשמל גם לא חייב להיות מותקן על גג הבית, ויכול להמצא בחלל מתאים בתוך הדירה או קרוב אליה. מסיבה זו דוד חשמל עשוי לספק מים חמים מהר יותר, בלי שנצטרך לחכות שהם יעברו אלינו בצינורות כל הדרך מן הגג בקומה השמינית עד אלינו בקומה ראשונה, וזה עשוי להיות יתרון משמעותי.
 
דוד שמש
כמעט כל דוד שמש המותקן כיום מכיל בתוכו למעשה גם דוד חשמל, כי כאשר אין שמש עדיין נרצה מים חמים, ולכן גם בתוך דודי שמש מותקנים גופי חימום חשמליים שפועלים בזמן שאנחנו מדליקים את הדוד, וכן מחליף חום שתפקידו להאיץ את התהליך. אך דוד שמש מכיל כמובן גם את קולטי השמש ומערכת החלפת מים שמעבירה את המים מהקולטים אל הדוד.
בכל דירה חדשה הנבנית בישראל, החוק ממילא מחייב התקנת דוד שמש (פרט למקרים חריגים מאוד מעטים), ולכן לרוב נרצה להמשיך ולעבוד איתו, ועם התשתית שכבר קיימת בדירה.
דוד שמש חסכני יותר בחשמל כיוון שהוא רותם את אנרגיית השמש לטובתו, וכמובן גם טוב יותר לסביבה מאותה סיבה בדיוק.
 
לסיכום
במרבית המקרים נעדיף דוד שמש על פני דוד חשמל, שכן הוא מכיל את הפונקציונליות שלו ויותר. אך יהיו מקרים מסויימים בהם היתרונות הקטנים של דוד החשמל – חסכוני במקום על הגג, הגעת מים עשויה להיות מהירה יותר וכד' – יכריעו את הכף לטובתו.
זקוקים לשירות תיקון או התקנה של דוד שמש או דוד חשמל?

התקשרו עכשיו ואיש מקצוע מוסמך יגיע עד ביתכם במהירות וללא התחייבות

משרדנו בתל אביב:    03-5440150   
משרדנו  בשפלה:       08-9402332 
משרדנו בשרון:          09-7404383  
ניידים:                     050-8753525,  053-6699345
דוא"ל:                     msolar99@gmail.com