דף הבית >> דוד שמש >> דוד שמש - איך זה בנוי

דוד שמש - איך זה בנוי

מה כבר יש וצריך לדעת על דוד שמש?
במאמר הבא ניתן קצת מידע בסיסי על דוד שמש, דוד שמש הוא מוצר וכלי שיש היום בכל בית במדינת ישראל ומשמש אותנו בכל יום בשנה. דוד השמש משמש אותנו גם בחורף וגם בקיץ אפילו שבקיץ אנחנו לא מדליקים אותו פיזית. דוד תקין מחמם את המים שלנו בקיץ בעזרת קולטי שמש שהם אחת ההמצאות הגאוניות בתחום המרת אנרגיה של השמש לחשמל ואז בעזרתו אנו מחממים מים למקלחת היומית שלנו ועוד.

חלקים עיקריים בדוד השמש שלנו
דוד שמש מורכב בדרך כלל משני חלקים עיקריים, האחד זה הדוד שמכיל את המים ואת גוף החימום בתוכו. והחלק השני והעיקרי שחשוב לא פחות הם קולטי השמש שבעצם קולטים את קרני השמש והופכים אותם לאנרגיה ירוקה שמשמשת לחימום המים. גם הדוד וגם הקולטים מצריכים תחזוקה שוטפת על מנת שיעבדו בצורה תקינה ויוכלו לעשות את עבודתם נאמנה.

מבנה קולטי השמש
קולטי השמש שעוזרים לדוד בחימום המים בדרך כלל בנויים בצורה מלבנית ועטופים בברזל. אך חלקו הקידמי של קולט השמש, (הוא אותו הצד שפונה לכיוון השמש) עשוי בדרך כלל מזכוכית או חומר פלסטיק שקוף שמאפשר לקולט לקלוט את קרני השמש. בתוך הקולט שמש ישנו צינור מים שעובר בתוך גוף הקולט בצורה מפותלת וצבוע בצבע שחור כאשר מאחורי אותו הצינור יש לוח שעשוי מפח וגם הוא צבוע שחור על מנת להוליך את החום לצינור וכך לגרום למים להתחמם.

מיכל דוד השמש
מיכל דודי שמש יכול להיות עשוי בדרך כלל מברזל או מנירוסטה כאשר הברזל צובר חלודה והנירוסטה לא. מיכל דוד השמש הוא בדרך כלל בצורה של גליל שבנוי בצורה כזאת שהוא יהיה עמיד בפניי לחצים עצומים שמתרחשים בתוך דוד שמש בזמן שהמים מתחממים בתוכו ומגיעים לנקודת החימום האופטימלית לשימוש יום יומי במים חמים. נכון להיום בתוך הדוד יש בידוד ששומר על חום המים, הבידוד עשוי מחומר שנקרא  פוליאוריתן והוא מגיע בצורה מוקצפת על מנת שימלה את הנפח הרצוי בבידוד של המיכל של דוד השמש שלנו .

השימוש בדוד שמש בישראל
השימוש העיקרי בדוד שמש בישראל התחיל בשנות השבעים בעקבות משבר האנרגיה ששרר באותה תקופה. בשנת 1976 נקבע בחוק שחובה להתקין דוד שמש בכל דירה חדשה שנבנית במדינת ישראל, החוק לא כלל דירות שניבנו בגבהים מאוד גדולים ולא היה מקום למיקום של דוד שמש וכך זה איבד מהאפקטיויות שלו בחימום המים. ישנו חריג אחד ומיוחד בשכונת הרובע היהודי בירושליים ששם ניתן היתר לא להתקין דוד שמש על מנת לא לפגוע בחזות העיר.


זהו פחות או יותר כאן אנחנו מסיימים את ההסבר הקצר והמעניין על דוד השמש שגורם לחיינו להיות קלים יותר ונקיים יותר. אז עכשיו אתם יודעים קצת יותר על הדוד שמש שלכם.
התקנת דוד שמש?  תיקון דודי שמש?

התקשרו עכשיו ואיש מקצוע מוסמך יגיע עד ביתכם במהירות וללא התחייבות


משרדנו בתל אביב:    03-5440150   
משרדנו  בשפלה:       08-9402332 
משרדנו בשרון:          09-7404383  
ניידים:                     050-8753525,  053-6699345
דוא"ל:                     msolar99@gmail.com