דף הבית >> מאמרים דודי שמש >> דוד שמש אנרגיה ירוקה

דוד שמש אנרגיה ירוקה

ארצנו הקטנה מוכרת במזג אוויר הקייצי והחם שיש בה, בדי הרבה ימים בכל תקופה של השנה. בדיוק בגלל הסיבה הזאת, התקנתו של דוד שמש היא פעולה הכרחית שמתבקשת כדי להשתמש בחום הטבעי ששורר כאן וכך לא לבזבז אנרגיה למטרה של מקלחת חמה והגונה ברוב ימי השנה. ניתן למצוא מגוון סוגים גדול של מערכות דודי שמש ומגוון חברות שמספקות דודים ובטרם אתם קונים לעצמכם מערכת דוד שמש מומלץ ביותר להכיר מס' דברים חשובים שמסוגלים למנוע סוגיות ותקלות אחדות בעתיד הקרוב או הרחוק מעט.
 
דוד שמש הינו בפועל סוג ספציפי של מערכת שנמצאת תחת מטריה גדולה של מה שמכונה מערכות סולאריות.
מערכות סולאריות הן בעצם מערכות שמסתמכות על כוחן הטבעי של קרני השמש בשביל ליצור אנרגיה מסוימת. ומערכות אלה הם בראש של מה שנקרא בימנו שימוש באנרגיה ירוקה.מערכת דוד שמש היא מבין המקרים הנפוצים של מערכות סולאריות, יחד עם זאת אפשר למצוא מערכות סולאריות שונות המיועדות לדרישות וצרכים שונים ומגוונים. נכון להיום קיימות מכוניות שעובדות ונוסעות על אנרגיה של השמש שנקלטת ע"י מערכת סולארית.
 
בימים אלה בארץ ישראל ישנם דודי שמש על כל גג כמעט.מעטים הבתים שדוד השמש נמצא בתוך הבית בישראל. אז כיצד עובד דוד שמש? מדובר בעצם בשימוש של עיקרון די פשוט אך חיסכוני ביותר. הדוד שמש "שואב" את קרני השמש בסיועם של קולטי שמש שהם בפועל לוחות או פאנלים גדולים שמטרתם לקלוט אליהם את האנרגיה מהשמש ואחר כך להפיק מזה חום. אותו חום למעשה נועד בעיקר בשביל להבטיח שלנו יהיו מים חמים כמו שצריך בדירה בזמן שנרצה להיכנס למקלחת. מטרתו של הדוד שמש כאמור היא בין השאר חסכון בחשמל,אותה מערכת סולארית שקולטת את האנרגיה וממירה אותה לחום בעצם מונעת מאיתנו את השימוש בחשמל  שכן לולא קיומו היינו צריכים לדאוג לחימום המים בדירה בעזרת החשמל או בעוד דרכים שעשויים לצרוך הרבה יותר משאבים כגון חשמל או שמא לצרוך גז או בתקופה יותר מוקדמת אפילו פחם.
 
אם כן מערכות סולאריות אינן הוקמו כפי שאתם יכולים להבין באופן בלעדי לדוד שמש, אלא למטרות שונות ועשירות אחרות. שימוש שונה במערכת סולארית למשל, היא להכנת החשמל עצמו. בדומה לפאנלים הגדולים של דוד השמש, במערכת סולארית ליצירת חשמל יש כאלה לוחות שכל מטרתם להפוך את האנרגיה לזרם חשמלי מסורתי שיש בכוחו לשמש את כולנו בהפעלת מכשירי אלקטרוניקה ביתיים. בתים אלה שנבנים במקומות שונים בעולם נקראים בתים ירוקים ולפעמים ליד אותם בתים נבנות שבשבות רוח שמנוצלות להפקת אנרגיה בחורף.החשיבות הינה גדולה בשני המקרים שבעזרת קרניה של השמש או אותם שבשבות כולנו יכולים ליצור אנרגיה ביתית וכך לחסוך משאבים ואנרגיה וכמובן הוצאות כספיות .
התקשרו עכשיו ואיש מקצוע מוסמך יגיע עד ביתכם במהירות וללא התחייבות

משרדנו בתל אביב:    03-5440150   
משרדנו  בשפלה:       08-9402332 
משרדנו בשרון:          09-7404383  
ניידים:                     050-8753525,  053-6699345
דוא"ל:                     msolar99@gmail.com