דף הבית >> דוד שמש >> תקלות דוד שמש אפשריות

תקלות דוד שמש אפשריות

דוד שמש עלול לפעמים להתקלקל, לא לספק לנו מים חמים, לנזול, או במידה ויש לנו דוד שמש בשילוב של מערכת חימום חשמלית, הוא יכול אף לקצר.

מאחר ודודי שמש הינם מערכות סגורות, אשר דורשות ידע מקצועי, אנחנו לא יכולים לתחזק אותם או לנקות אותם בעצמנו ללא ידע מקצועי מוקדם.

תיקון של תקלות דוד שמש דורש אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום דודי שמש ואף בתחום האינסטלציה.


ישנם מספר סוגים של תקלות בדודי שמש, כאשר הנפוצים שבהם והמוכרים יותר הינם:
  • הצטברות של אבנית וחלודה בתוך הדוד ובצנרת– דוד שמש אשר עשוי מברזל, יכול לתפוס חלודה תוך זמן קצר יחסית. בנוסף לכך, דוד שמש אשר עשוי מנירוסטה, או מברזל לצורך העניין, עלול לצבור אבנית, וזאת כתוצאה מהמים הקשים של מדינת ישראל, בעיקר כאשר מדובר בדודי שמש אשר מכילים גם מערכות חשמליות.  בזמן הדלקת הדוד נוצרת סביב הגוף חימום אבנית שסותמת את מעבר המים החמים.
  • גוף חימום – דוד שמש בעל מערכת חשמלית כיבוי, עשוי לסבול מקצרים חשמליים כתוצאה מאותה הצטברות של אבנית.
  • נזילת מים – אחת הבעיות השכיחות של דוד שמש הינה התיישנות חומר הדוד ונזילה של מים ממנו. נזילה מדוד יכולה וגורמת להרבה תקלות אחת מהם זה קצר חשמלי והפסקת פעילות של הדוד שמש.
  • קולטי שמש – קולטי שמש עשויים אף הם לסבול מלכלוך, אשר עשוי להקטין משמעותית את יכולת ספיגת קרני השמש שלהם לצורך חימום המים. לרוב אפשר לפתור את התקלה בקולטים לבד ע"י ניקוי הקולטים. ברגע שהקולטים עוברים ניקוי הדוד שלכם יהיה יעיל יותר ויחמם את המים בצורה טובה יותר וללא צורך בהפעלתו באמצעות חשמל.
במרבית המקרים, תחזוקה של דוד שמש וניקוי של קולטי השמש שעל גג המבנה אחת למספר שנים, תוכל להגדיל את אורך החיים של הדוד ולמנוע תקלות עתידיות וכך לחסוך כסף ואנרגיה. כאשר אנו נתקלים בבעיה בדוד השמש, חשוב כי נזמין בעל מקצוע המתמחה בתיקון דוד שמש. בדרך כלל, אנו לא נוכל לנקות את הדוד או את קולטי השמש בעצמנו. תיקון של דוד שמש דורש בדרך כלל ריקון של המיכל, וזאת אנו לא יכולים לעשות לבד, מחשש מנזק לדוד או נזק גופני לנו. רק בעל מקצוע יודע כיצד ואיך לתקן את דוד השמש שחדל מלפעול ולתפקד כשורה.

כאשר מדובר בדודי שמש אשר סובלים מנזילות מים, יהיה צורך להחליף את דוד השמש הישן בדוד שמש חדש. אין אפשרות לסתום נזילה בדוד שמש מאחר ומקום הנזילה יהפוך להיות חלש יותר ובתוך הדוד מצתבר לחץ גדול בגלל המים החמים.
התקנת דוד שמש?  תיקון דודי שמש?

התקשרו עכשיו ואיש מקצוע מוסמך יגיע עד ביתכם במהירות וללא התחייבות


משרדנו בתל אביב:    03-5440150   
משרדנו  בשפלה:       08-9402332 
משרדנו בשרון:          09-7404383  
ניידים:                     050-8753525,  053-6699345
דוא"ל:                     msolar99@gmail.com